Wychodzą z cienia podwórkowe wspomnienia

STRONA GŁÓWNA | O PROJEKCIE | SEMINARIA | ZAGRAJ | OBEJRZYJ | KONKURS | O ŹRÓDŁACHZABAWA W CHOWANEGO


. Czas:
bez końca.

. Wymagania terenu:
dowolny teren z dużą ilością kryjówek.

. Ilość i wiek uczestników:
dowolna, począwszy od przedszkolaków.

. Niezbędne akcesoria:
nic.

. Reguły gry:
Wyliczamy dowolną wyliczanką kto pierwszy będzie krył tzn. szukał pozostałych osób. Nastepnie kryjący zasłaniając oczy (a najlepiej stojąc przodem do ściany) liczy ustaloną do ustalonej wartości np. do dwudziestu. W tym czasie pozostali uczestnicy chowają się, tak by nie bylo ich widać. Najlepjej wczesniej ustalić granicę do której można się chować, by nikt nie uciekł np. do domu :-) Kryjący po odliczeniu zaczyna poszukiwania osób, które się schowały. Nie wystaczy jednak ich tylko znakleść, trzeba je też zaklepać w ustalonym miejscy (tam gdzie osoba kryła, np. przy drzewie czy przy ścianie). Jeżeli kryjącemy uda się zaklepać wiecej niż jednego gracza to w kolejnej rundzie kryjącym jest pierwszy zaklepany. Osoby, które się chowały, mogą zaklepać się same, tzn. wyczekać na moment nieuwagi i oddalenia sie kryjącego od miejsca zaklepywania, i szybko tam pobiec, i zaklepać się samodzielnie.
 
 
 


Witamy na archiwalnej stronie projektu
"Wychodzą z cienia podwórkowe wspomnienia"
Realizowany w 2011 roku projekt miał na celu upowszechnianie tradycyjnej kultury regionu łódzkiego poprzez promowanie dawnych zabaw i gier podwórkowych a także piosenek i obyczajów związanych z Łodzią, które stanowią część kultury i dziedzictwa regionu łódzkiego. Do udziału zaproszeni byli seniorzy, którzy stworzyli opisy i reguły gier i zabaw, które pamiętali z dzieciństwa, a które potem testowaliśmy będziemy z udziałem dzieci. Następnie dla dorosłych mieszkańców woj. łódzkiego ogłoszony został konkurs literacki na „Wspomnienia z dzieciństwa”. Punktem kulminacyjnym była organizacja „Pikniku Dawnych Gier i Zabaw”.

 

logo źródła

Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”
ul. Zielona 27, 90-602 Łódź
tel. 42 632 81 18, kom. 507 575 535
e-mail: office@zrodla.org
www.zrodla.org


logo Urząd Marszałkowski w Łodzi
Projekt w 2011 roku został dofinansowany
ze środków budżetu Województwa Łódzkiego


Patronat medialny:

Dzieci w łodzi

Miasto Dzieci

TVP 3 Lodz
Moje Miasto Lodz
Weranda Country
Weranda
Kocham wieś
Dzielnica Rodzica


szurek


Bezpłatny program do rozliczenia podatku
za rok 2023 jest już dostępny do pobrania ze strony opp.zrodla.org


Uwaga! Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.